Boskovická improvizační skupina se tímto druhem divadla zabývá od roku 2009 pod vedením Míši Vymazalové. Lísky mají za sebou již mnoho veřejných improvizačních zápasů, z toho jeden v Praze s improvizační skupinou Střeli a potom několik krátkých Improšou. A o co v impro zápase jde? Jde o skvělou zábavu, u které se baví především divák, který může dění na jevišti ovlivnit svým námětem a názorem.
Narodil se 7 let po svém bratrovi Wabim, se kterým hrál dlouho v trampské skupině Hoboes. Během společného působení složil a nazpíval mnoho písní, které jsou dnes klasikou u táboráků - například Bedna vod whisky, Bál v lapáku, Pane bože vod tý lásky zachraň nás, Mrtvej vlak a mnoho dalších. V současné době vystupuje buď sám nebo s členy skupiny Nezmaři.
Přinesete-li si na koncert kytaru, můžete si s Mikym na závěr koncertu zahrát.
S kompletně novým repertoárem a s novým zvukem začal Traband třetí kapitolu své existence a od počátku roku 2007 se znova začíná objevovat na pódiích - nejprve jako "trojbend" (Jarda Svoboda - harmonium, kytary, baskytara, cimbál, zpěv, Jana Modráčková-Kaplanová - kytara, trumpeta, harmonium, zpěv, Václav Pohl - bicí, beatbox, zpěv), později v rozšířeném, čtyřčlenném obsazení (Robert Škarda - tuba, suzafon). Divoké dechno ustupuje do pozadí a nové písně se nesou spíše na klidnějších lyrických vlnách.
Po všežravém období, kdy si trabandité přisvojovali takřka jakýkoli hudební styl, přichází snaha rozhlédnout se v domácí krajině. Tuto podobu Trabandu zachycuje album nazvané "Přítel člověka" (2007), za které kapela obdržela cenu Hudební Akademie Anděl 2007 v kategorii Folk & Country. Jeho tvrdším a syrovějším pokračováním je zatím poslední album "Domasa" (2010), se kterým se Traband vrací ke své rockové podobě.
Hudebník ze severomoravského Bílovce, který se na hudební scéně začal ukazovat jako kytarista ve skupinách Duo Juyos Complet a Mimostojící. Od roku 2008 se Monty začíná prezentovat jako sólový písničkář. Odehrává několik regionálních koncertů a pár drobných frestivalů.
Rok 2009 je pro Montyho hudební směr zcela zlomový, Mimostojící ukončují svou působnost a tak se vrhá na plnoúvazkové písničkáření. Potkává Jana Žambocha, Danu Houdkovou a začíná s těmito ikonami dnešní foplkové scény koncertovat jako host. Společně s Martinem Petráškem pracuje na tvorbě sólového alba, které na jaře roku 2010 vychází a sklízí velký úspěch. v tom téže roce se účastní a vyhrává regionální kolo Porty s písní Tlustý pán, odjíždí na mezinárodní finále do Ústí nad Labem. Rovněž se objevuje na největším folkovém festivalu v ČR - Zahrada -, kde se mu podaří upoutat pozornost nejen diváků, ale i medií.
Seskupení KK Band vzniklo v září 1998. O té doby pravidelně koncertuje doma i v zahraničí, jednou v jazzovém klubu, podruhé v kulturním domě, potřetí na multižánrovém festivale. KK Band hraje svěží, příjemnou akusticko-elektrickou hudbu na pomezí jazzu, rocku a romantizující klasiky. Jeho repertoár je postaven na autorských skladbách Zdeňka Krále a Martina Krajíčka. Kromě České republiky KK Band vystupoval např. v Rakousku, Rumunsku, Belgii a Německu.
Skupina se na Dětské portě 2011 umístila na 2.místě ve starší kategorii. Byla vybrána jako interpret na Festiválek bez bojů a válek.
Gajdošská muzika hraje převážně repertoár písní z oblasti, území soutoku řek Moravy a Dyje, které nazývá Pjesničky od soutoku. Toto území dříve v rámci Rakousko Uherska tvořilo se současným Podlužím jednotnou kulturní oblast, širší Podluží. Patřily sem obce, kde bylo zastoupeno obyvatelstvo z Jižní Moravy a slovenského Záhorí. Jsou to především písně z obcí Ranšpurk, Cahnov, Moravský Svatý Ján, Lanžhot, Stará Břeclav, Poštovná a Starý Poddvorov. Gajdošská muzika doprovází také soubor Kordulku ze Starého Poddvorova.
Pražská písničkářka a herečka Studia Ypsilon.Její tvorba se záměrně oprošťuje od klasických žánrových vymezení, sama se hlásí k folku, blues, jazzu a rocku. Tomu odpovídá i její sólová tvorba, která je pestrá a nosná nejen pro folkové festivaly, ale i pro festivaly nadžánrové (Trutnov Open Air, Sázavafest, Boskovice, Šumperk Blues Alive).Než se rozhodla hrát sama s kytarou,účastnila se rozličných hudebních projeků - začínala jako desetiletá na Portě v roce 1990, následovalo dlouhé období hledání v oblasti country,amerického folku šedesátých let,big- beatu, tradičního jazzu a swingu, blues, funky. Po kapelové zkušenosti ( album Jablečno - Indies 2007 V. Želinský, P.Tichý, R. Švehla, J. Judl), se rozhodla vydat se ve své tvorbě výrazně osobnější cestou a hrát sólově. V roce 2010 hrála jako support na koncertech Johna Mayalla a obdržela ocenění Taisawards v kategorii zpěvačka.
Brněnská vokální skupina MOŠNY vznikla na podzim roku 1992. Její repertoár tvoří zejména vícehlasé původní písně z dílny Ivo Cicvárka, ale i skladby z různých žánrů ve vokální úpravě kapelníka Jiřího Mrázka (spirituály, gospely, skotské a irské balady, písně z muzikálů či kousky z klasické hudby). Řada z nich je v a cappellové úpravě. Pro skupinu v poslední době také píší textaři Jiří moravský Brabec a Petr Sedláček. Kromě účasti v celostátním finále Trampské porty v Ústí nad Labem (1995, 96, 97, 99 a 2000) a ve finále Porty v Plzni (1997 a 98) si ve své sbírce trofejí z písničkových soutěží nejvíce cení zisku dvou „Krtečků“ z našeho největšího folkového festivalu ZAHRADA ve Strážnici (1996) a v Náměšti na Hané (1999). Velkým úspěchem pro skupinu je zajisté získání titulu Objev roku 1999 v anketě časopisu Folk & country.
Skupina Happy to meet funguje už bezmála deset let a mezi fanoušky keltské a folk-rockové hudby je dobře známá. V průběhu kariéry několikrát změnila obsazení, v dnešní sestavě uslyšíte zpěvačku Martinu Ženožičkovou, baskytaristu a zpěváka Jiřího Goga Bílka, houslistku Kamilu Střeštíkovou, banjistu a dobristu Radka Novotného, kytaristu Ivana Klóda Drážného a za bicí soupravou to jistí Radek Elvis Streit. Happy to meet jsou ozdobou mnoha letních festivalů, kde publikum strhnou k tanci svým energií nabitým pojetím irského rocku. Zpívají anglicky a česky.