Muzika pro Karolínku 2013 - Informace o kapelách

Cappella Polyphonica Salesiana

Cappella Polyphonica Salesiana

Cappella polyphonica Salesiana je brněnský smíšený pěvecký sbor převážně mladých lidí, působící při Salesiánském středisku mládeže v Žabovřeskách.
V současnosti má sbor asi 50 členů při věkovém průměru asi 25 let. I přes tento počet sbor trvale vyhledává další zpěváky bez ohledu na vyznání, kteří mají vážný zájem o sborový zpěv.

Žamboši

Žamboši

Žamboši hrají výhradně písně vsetínského lesníka Honzy Žambocha. Ačkoliv jsou řazeni k folku či folk-jazzu, nelze jejich tvorbu striktně škatulkovat. Jejich repertoár se stále rozšiřuje. Vítězové Krtečka z festivalu Zahrada 2003 . Za své první a druhé album získali Anděla.

Folk Team

Folk team

Folk Team vznikl v roce 1974. Do roku 1989 byl především klubovou kapelou, hrající folk. Po roce 1989 postupně elektrifikoval a hraje folkrock.

Espuelas

Espuelas

Skupina se zabývá především interpretací tradiční hudby mexických MARIACHI. Při svých produkcích však nezřídka čerpá i z jiných hudebních žánrů jakými jsou například americké country, bluegrass či moravský folklor. Za svoji desetiletou působnost kapela vystupovala při nejrůznějších příležitostech jak v České republice, tak v zahraničí.

F.T.Prim

F.T.Prim

Brněnská modern-tramp-folková kapela, hrající vlastní autorské písničky.

Samson a jeho parta

Samson a jeho parta

Skupinu Samson a jeho parta založil Jaroslav Samson Lenk po rozpadu kapely MÁCI v roce 1993. Z Máků kromě něj přestoupil do nového seskupení jen jeho bratr Jiří Budvárek Lenk, který z kytary přešel na baskytaru. Dalšími členy se stali sourozenci Šneberkovi - zpěvačka a klávesistka Jana a kytarista Jiří, který se později proslavil ve skupině Semtex. V tomto složení vydala skupina první desku Balónek (1996). Po čase přibyl ještě Radek Götz na bicí.

Sova & Slamák

Sova & Slamák

Ostravská folková formace úspěšně navazující na to nejlepší, co v oblasti písničkářství přinesla česká folková scéna poslední čtvrtiny minulého století. Jejich osobitý písničkářský styl, léty vybroušený k nejvyšší kvalitě, je charakteristický chytlavými melodiemi a chytře vypointovanými texty zdařile balancujícími na hraně lehké ironie a vtipné hloubavosti. Taková je společná tvorba dvou výrazných autorských osobností Milana Sovy a Kuby Slamáka.

Devítka

Devítka

Devítka je hudební  skupina s více než dvacetiletou tradicí. V jejím středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož.  Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou  mohli  vídat i  ve skupině Žalman a spol.
Devítka se opírá  o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný trojhlas, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet.

Na větvi

Na větvi

Folková skupina "Na Větvi" vznikla v roce 1997 a její jádro tvořili spolužáci ze Základní školy v Boskovicích. Největšího úspěchu dosáhla v roce 2002, kdy byla vyhlášena absolutním vítězem soutěže "Brána", což jí zajistilo také účast na celorepublikovém finále Porty. V roce 2004 tato kapela přerušila svoji činnost. Impulsem pro návrat na hudební scénu byla nabídka vystoupení před srpnovým koncertem bratří Nedvědů.

Mošny

Mošny

Brněnská vokální skupina MOŠNY vznikla na podzim roku 1992. Její repertoár tvoří zejména vícehlasé původní písně z dílny Ivo Cicvárka, ale i skladby z různých žánrů ve vokální úpravě kapelníka Jiřího Mrázka (spirituály, gospely, skotské a irské balady, písně z muzikálů či kousky z klasické hudby). Řada z nich je v a cappellové úpravě. Pro skupinu v poslední době také píší textaři Jiří moravský Brabec a Petr Sedláček. Kromě účasti v celostátním finále Trampské porty v Ústí nad Labem (1995, 96, 97, 99 a 2000) a ve finále Porty v Plzni (1997 a 98) si ve své sbírce trofejí z písničkových soutěží nejvíce cení zisku dvou „Krtečků“ z našeho největšího folkového festivalu ZAHRADA ve Strážnici (1996) a v Náměšti na Hané (1999). Velkým úspěchem pro skupinu je zajisté získání titulu Objev roku 1999 v anketě časopisu Folk & country.