Muzika pro Karolínku 2016 - Informace o kapelách

29.6. Isara

(irský folkrock)

Isara
Autor: Isara

Isara je hudební skupina, pohybující se na pomezí folku, rocku a world music. Její historie sahá do roku 2005 a během uplynulých let se vyvíjelo její nástrojové a personální obsazení i hudební styl – od vlastní folk-rockové tvorby, přes vlivy renesanční a lidovou hudbu od Slovenska a Moravy až po Irsko. V současné době tvoří jádro repertoáru řada skotských, irských a anglických lidových písní a balad, kterým se Isara věnuje s úctou a respektem k původním textům i tradičním aranžím. Přesto se ale „rock“ a „folk“ ze žánrového mixu neztrácí. Kapela si zakládá na maximálním využití tradičních akustických nástrojů (akordeon, flétny, mandolína, akustická kytara) a vícehlasých vokálech, to vše ale na rockovém základu baskytary a bicích. Výsledek tak neurazí tradicionalistu, folkaře ani rockera. Díky tomu můžete Isaru potkat na celé řadě festivalů tradičních (Beltine, Skotské hry, Samhain, Keltování) i folkových (Prázdniny v Telči, Zahrada, Folková růže). Často vystupuje i na klubových scénách po celé republice.

6.7. HOP TROP - pořádá KSMB

(folk)

HOP TROP
Autor: HOP TROP

Skupina HOP TROP je stálicí na scéně trampské hudby už plných 35 let, a od svého vzniku hraje stále v původním složení.
HOP TROP byl hodnocen na festivalech Porta nejvyššími cenami za interpretaci i autorství a v roce 1988 se stal držitelem Zlaté Porty. Za album, vydané GZ Loděnice v roce 1990 s názvem „Hop Trop II“, byly hudebníkům předány „ZLATÉ DESKY“, a později „PLATINOVÉ DESKY“. Skupina HOP TROP mnohokrát vystupovala v televizních pořadech a její autorské písničky jsou denně vysílány soukromými i státními rozhlasovými stanicemi. Přijali je za své trampové, vodáci, a romantici se vztahem k cestování a přírodě. Některé zlidověly a jsou vyučovány v základních školách. Na svých cestách do USA a Austrálie HOP TROP vystoupeními potěšil i české a slovenské krajany.

13.7. Tomáš Kočko & ORCHESTR

(worldmusic, lidová)

Tomáš Kočko & ORCHESTR
Autor: Tomáš Kočko & ORCHESTR

Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti s recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poesii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů - Ladislava Nezdařila . Zpopularizoval a pro mnohé objevil beskydského barda, který své dílo zasvětil rodným horám, jejich obyvatelům, zvykům a slavným hrdinům tohoto kraje. Písně na básnické texty Ladislava Nezdařila tvoří podstatnou část Kočkova repertoáru, který už několik let uvádí v hudební formaci "Tomáš Kočko & ORCHESTR".
Druhou významnou částí repertoáru je původní ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tématikou, zvláště pověstmi a písněmi o Ondrášovi, legendárním hrdinovi beskydských hor. Repertoár doplňují osobité úpravy tradičních písní Moravy.
Zvuk kapely je akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. Tomáš Kočko & ORCHESTR vystupovali na mnoha významných festivalech world music, festivalech folkových, folklórních, rockových, metalových i festivalech alternativní hudby v ČR i zahraničí (Viljandi Pärimusmuuusika festival, EBU - Europian broadcasting union, Nowa tradycja, Colours of Ostrava, United Islands of Prague, Le village européen des nouvelles musiques traditionnelles, Ethnosfera 2002 ... atd.).

20.7. Kupodivu

(folk)

Kupodivu
Autor: Kupodivu

Kapela Kupodivu je brněnské hudební uskupení, složené z mladých, avšak zkušených muzikantů. Hrají v neobvyklém složení zpěv (Marta Břeňová), saxofon (Jarda Pilný), klávesy (Petr Šašinka), baskytara (Šimon Athaj Řeřucha) a žádná kytara... a funguje jim to. Jejich škatulkami nespoutatelná autorská hudba se pohybuje na pomezí jazzu, folku a indie, jejich koncerty jsou nabité energickou atmosférou, nepravděpodobnými písněmi a kupodivuhodným humorem, který si zamilujete.
S novou sestavou, obměněnou na jaře 2014, odehráli přes 30 koncertů, umístili se v několika soutěžích (Porta, Moravský Vrabec, Mohelnický dostavník), zahráli si v rádiu (Proglas, řijen 2014 ) a živě vystoupili i v televizi (TV Noe, duben 2015). V říjnu 2014 natočili svou první krátkohrající desku s názvem “Písně kapesní” ( http://bit.ly/pisnekapesni ).

27.7. Švédova trojka

(folk)

Švédova trojka
Autor: Švédova trojka

Švédova trojka  je hudební skupina tří rodinných muzikantů, jejímž stylem se stala akustická hudba, lehce přenosná i do hudby s napětím.
Toto trio lze vidět na recitálech, klubových večerech, vernisážích, festiválech i koncertech.
Skupina interpretuje výhradně autorské písničky z dílny autorů Bořivoje Švédy a Romana Diviše.
Švédova trojka je vítěz legendární PORTY (2012, 2013) a držitel autorské a divácké Porty (2013).
Motto kapely je HUDBA HROU..

3.8. Vojta Kiďák Tomáško

(trampská)

Vojta Kiďák Tomáško
Autor: Vojta Kiďák Tomáško

Jmenuji se Vojta Tomáško, mezi příznivci známý pod přezdívkou „Kiďák“. Kdyby bylo na mě, určitě by jsem si vybral nějakou lepší, ale to není podstatné.
Podstatné je, že Vám chci nabídnout svůj recitál, plný veselých i vážných písniček. Písniček o lásce o přátelství o přírodě, písniček o víře i naději v lepší svět. Možná je to jen přání, možná si jen bláhově myslím, že se něco změní, ale i kdyby ne, budu to zkoušet dál. A poděkování od posluchačů po koncertě mi dává jistotu, že to není marná práce.

10.8. A.M. Úlet

(folk)

A.M. Úlet
Autor: A.M. Úlet

Tato hudební formace fungující od roku 1994 hraje autorskou muzičku, kterou trefně nazvala dřevěný rock s přesahem od folku po blues až poprock. Během existence vystoupila na mnoha hudebních festivalech nejen v Česku, ale také v zahraničí (Polsku, Slovensku, Chorvatsku, Francii, Anglii i Turecku….). Z hudebních soutěží si přivezla za svou netradiční hudbu mnoho ocenění.
V roce 2013 a 2015 odehrála úspěšné turné se skupinou JARRET a můžete je v současnosti vidět na mnoha prestižních hudebních akcích.
A.M.Úlet je kapelou tisíce tváří, od akustické verze od vernisáží, komorních akcíc po verzi Nahlas, kde publíkum tančí a vrtí se v rytmu jeho chytlavé muziky z pěknými texty z pera kapelníka Janka Adamce.
V roce 2013 vydává ve spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc Výběrové CD Country folk aréna – to nejlepší ze Střední Moravy mapující hudební scénu okolí Olomouce.

17.8. Jarret

(folkrock)

Jarret
Autor: Jarret

Indierocková nebo folkrocková skupina, která svou stylovou nezařaditelností přivádí kritiku k šílenství. Přitom jde o pouhé respektování textu s absencí strachu použít při aranžování jakékoliv prostředky. Jde vesměs o původní tvorbu Bohouše Vašáka doplněnou o písně spřízněných autorů – Jakuba Nohy, Martina Kadlece a Pavla Havlíka.

24.8. Arnošt Frauenberg & AFT, Na stojáka

(folk, stand-up)

Arnošt Frauenberg & AFT
Autor: AFT

Kapela kolem Arnošta Frauenberga je takový, jak o sobě říkají „crunchfolk“....co říct ... snažíme se a emoční masakr. divák se chvíli směje a chvíli skoro brečí ))

Hrají v sestavě Arnošt Frauenberg (kytara,zpěv), Petr Kamiš (bicí), Petr Zatloukal (basa, kytara, zpěv). Během vystoupení AFT se můžete těšit i na několik výstupů ve stylu stand-up comedy z cyklu Na stojáka, kterého je Arnošt Frauenberg členem.

31.8. Šnek a spol

(folk)

Šnek a spol
Autor: Šnek a spol

Šnek a spol. v posílené sestavě - o sestry Královcovi - vám tentokrát zahraje písně pánů Suchého a Šlitra, ale zazní i autorské Šnekovky.
Vše lahodně vyzní díky podpoře dechové sekce (klarinet / sax, trubka, trombon), která je již samozřejmostí Šnečího seskupení.
Nevšední zážitek zaručen ! :)