Muzika pro Karolínku 2020 - Informace o kapelách

1.7. Malina Brothers 

(bluegrass)

Malina Brothers
Autor: Josef Malina

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Wabim Daňkem, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA i na domácích pódiích. Vydali tři řadová CD a na jaře 2019 natočili DVD s hosty Charliem Mc Coyem a Kateřinou García. V roce 2020 slaví 10 let existence a v rámci koncertů představují zmiňované DVD, které vzniklo ve spolupráci s Českou televizí.

8.7. aKamarádi 

(folk)

aKamarádi
Autor: aKamarádi

Finalisté Porty 2019, kteří zaujali nejen svým věkem (10, 20 a 30 let), ale také svou hravostí a bezprostředností. Mladý bubeník a energická zpěvačka - parta kamarádů, kterou nepřehlédnete!"

15.7. Svaťa Kotas band 

(bluegrass)

Svaťa Kotas band
Autor: Svaťa Kotas band

Kapela složená ze zkušených muzikantů okolo známého brněnského banjisty. Prezentuje zejména vlastní tvorbu na pomezí žánrů jako je bluegrass, folk a novoakustická hudba. Většina skladeb je z dílny autorské dvojice Svaťa Kotas (hudba) - Tomáš Vojtek (texty). Repertoár doplňují převzaté a upravené skladby známých interpretů.Příslušnost ke klasickým žánrům naznačuje několik tradičních bluegrassových skladeb. V roce 2020 kapelu posílila zpěvačka, kontrabasistka a autorka Loes van Schaijk. Kromě výrazného zpěvu se tak možnosti kapely rozšiřují o nový autorský materiál.

22.7. MalemIrish 

(irsko)

MalemIrish
Autor: MalemIrish

Dokská kapela MalemIrish hraje s vlastním pojetím tradiční irskou hudbu a jiné písně Britských ostrovů. Jejich vystoupení provází nadšení a neutuchající energie. Dravá kytara, tepající bodhrán, hutná basa, svižné irské whistle a podmanivé housle – to je MalemIrish.

29.7. Pavlína Jíšová 

(folk)

Pavlína Jíšová
Autor: Pavlína Jíšová

Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová má na svém kontě 10 sólových alb. Její repertoár skýtá více než 200 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce, na kterých spolupracuje s různými muzikanty.
Pavlína Jíšová se kromě role zpěvačky, kytaristky a autorky písní věnovala propagaci hudby nejen stylu folk, country a žánrů příbuzných. V Českém rozhlase České Budějovice tvořila hudební pořady s názvem „Folková jíška Pavlíny Jíšové“ a „Písničkové rozhovory“.
Deváté album zpěvačky nese název Pavlína Jíšová a přátelé – To já, písnička“. Devatenáct písní mapuje téměř 40 let působení Pavlíny Jíšové na hudební scéně.
V roce 2019 vydala desáté autorské novinkové album s názvem „Neznámé“, které natočila v Mostě ve spolupráci s kapelou Petr Kalandra Memory Band.
Pavlína Jíšová se představí v samostatném pořadu s názvem „Písničky s kytarou“.

5.8. Samson a Jeho parta 

(folk, pořádá Společnost katolického domu Blansko)

Samson
Autor: Samson

Soubor Samson a jeho Parta je pokračovatelem legendární skupiny Máci v čele s dnes již legendárním písničkářem a autorem Jaroslavem Samsonem Lenkem. Svižný koncert který provází hlavní protagonista vtipným slovem. Laciný víno, Už to nenapravím, Katce, Pohoda, Český les a mnoho dalších zlidovělých písniček hraných v soudobém soundu.

12.8. Žamboši 

(folk)

Žamboši
Autor: Žamboši

Žamboši hrají v sestavě kytara, akordeon, bicí a samply. S použitím minimálních prostředků je zvuk kapely plný a „hýbe vnitřnostmi“. Je to současná, progresivní, akusticko-folkrocková skupina. Její písně kladou důraz na text a emocionalitu při živých koncertních provedeních. Potřebujete-li přirovnávat, tak v současnosti mají nejblíže asi ke kapelám Traband, čp.8 nebo Živé kvety... Za své čtyři dosud vydané tituly byli vždy nominováni na cenu Anděl v kategorii folk. Třikrát se jim podařilo nominaci proměnit, což je v žánru velká věc. Naposledy přebrali z rukou Jana Spáleného cenu Anděl 5.3.2019 ve fóru Karlín za nejnovější album s názvem LOUVRE.

19.8. Michal Horák 

(folk)

Michal Horák
Autor: Michal Horák

Ahoj, já jsem Michal a jsem písničkář.
Jaro nevyšlo, ale to by bylo, aby nebylo!
Píšu písničky o věcech, co mě baví a hraju na kytaru, klavír, foukačku anebo třeba na heligonku po pradědovi. Lítám ze stylu do stylu, ale myslím, že to je všechno hlavně folk. V nejlepších letech jsem vyhrál několik talentových soutěží (např. Czechtalent, Česko Zpívá, Folkový Kvítek) a od těch čtrnácti let, co hraju, jsem předskokanil, kde se dalo, např. Tomáši Klusovi, Chinaski, anebo Pokáčovi na turné. Taky jsem vydal několik singlů, jejichž počet vjůs se na YouTube pohybuje v řádcích statisíců až miliónů, z čehož mám velkou radost. No a nedávno jsem poslal na svět svoje první cédéčko s prozíravým názvem Michalovo cédéčko.
Takže tohle léto beru všechny svoje instrumenty a jedu svoji první šňůru, tak prosím doražte, ať to není propadák. ♥️ Těším se!

26.8. Šnek a spol. 

(folk)

Šnek a spol.
Autor: Martina "Malví" Macků

Kapela existuje na Blanensku už víc jak 20 let. Zakládající členové byli Jan Brůžeňák + Zbyněk Petržela a posléze i Aleš Bláha , z nichž v současné sestavě fungují a tvoří stále Zbyňa a Aleš. Dalším již dlouholetým členem je Vítek Kuběna. Dlouho se muzikanti protloukali obdobími slávy (festivaly-Zahrada, Porta..) a naopak časem nižší aktivity - hrály se Šnekovské písně, divadla, šraml , Nerez revival, až se vyloupla do současné podoby - 8-mi členné sestavy s dechovou sekcí a 3-mi zpěvy , hrající hutnou hudbu na pomezí blues / jazz / folk / acoustik muziky.

2.9. Ivo Cicvárek a Velký svět 

(folk)

Ivo Cicvárek
Autor: Ivo Cicvárek

Chytré folkové písně oděné jak do jemných smyčcových závojů, tak do folkrockového převleku. Základem je Ivova písničkářská výpověď, nadčasová písňová forma, podaná s aranžérskou vynalézavostí. Klavír, kytara, cello a bicí se proplétají, bouří, utěšují. Tři výborní muzikanti baví sebe i publikum vzájemnou hudební komunikací. Čekejte ty nejlepší písně, které Ivo zaznamenal na mnoha albech: nejen z desky Velký svět, která byla nominována na cenu Anděl.