Muzika pro Karolínku 2024 - Informace o kapelách

26.6. Radůza 

(folk)

Radůza
Autor: Radůza

Zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, textařka a spisovatelka začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. Komponuje scénickou i filmovou hudbu, píše texty a písně pro sebe i jiné interprety (Lucie Bílá, Hana Zagorová, Karel Gott, František Segrado…) Má dvě děti a jejím koníčkem je instinktivní a 3D lukostřelba a také brašnařina.

24.7. AG Flek 

(folk)

AG Flek
Autor: AG Flek

Legendární folkrocková skupina ze Zlína, která oslavila již 45. let na scéně!

Skupinu založili jako původně folkovou Ivo Viktorin a zpěvák a Karel Markytán v roce 1977 společně se zpěvačkou Blankou Táborskou a basistou Pepou Šobáněm. AG Flek začal prakticky okamžitě sklízet velké úspěchy a nasbíral několik vítězství v tehdejších hudebních soutěžích včetně interpretační Porty.

Zásadní změnou byl příchod mladého, talentovaného a tehdy zcela neznámého Vlasty Redla. Díky němu se skupina posunula k folkrockové podobě. AG Flek spolupracoval také s Wabi Daňkem, Radkem Pastrňákem z Buty či Jurou Pavlicou a Hradišťanem. Za poslední studiové album s názvem Podnohama Zem byl AG Flek nominován v roce 2018 na Cenu Anděl 2018 v kategorii Folk.

V současné době hraje AG FLEK ve složení:
Blanka Táborská - zpěv
Ivo Viktorin - zpěv, klávesy, kytara
Karel Markytán - zpěv, kytara, foukací harmonika
Josef Šobáň - zpěv, baskytara
Petr Hoffmann - akustické a elektrické kytary
Petr Ptáček - bicí

31.7. Honza Vančura & Plavci 

(country, pořádá Kulturní středisko města Blanska)

Honza Vančura & Plavci
Autor: Honza Vančura & Plavci

Kapela Honza Vančura a Plavci je československá hudební stálice, která brázdí obě republiky křížem a krážem a přináší radost svými téměř zlidovělými písničkami již skoro šedesát let. Jak občas Honza s oblibou říká: „Na některých členech je to taky vidět!“

Honza Vančura se v roce 2012 vydal na částečně sólovou cestu a sestavil okolo sebe muzikantskou partu ze svých mladých přátel a kolegů. Vytvořili tak společně originální hudební kvartet navazující na odkaz, bohatý repertoár a tradici propracovaných vokálních aranží, ke kterým se fanoušci Plavců zas a znovu rádi vrací

7.8. SPOLU - Jan Žamboch , Arnošt Frauenberg  a Monty 

(folk, pořádá Společnost katolického domu Blansko)


Autor: Žamboši

Arnošť Frauenberg, Honza Žamboch a Monty po více než deseti letech zase na malou chvíli SPOLU na jednom pódiu. Před více než deseti lety se tato trojice umělců spojila v jeden celek nazývaný SPOLU a křížem krážem projeli Moravu i Čechy. Byli opěvování, ale i srovnávání s trojicí Redl, Samson, Janoušek. Po úspěšných koncertních vystoupeních, se na dlouhých deset let vrátili ke svým sólovým drahám. A je pravda, že se jim dařilo. Své biografie naplnili novými deskami, filmy, skeči, anděly, či odborným uznáním.

V letošním roce se rozhodli na malou chvíli toto jedinečné spojení obnovit, aby potěšili své fanoušky v Café Práh Brno, kde vyprodali sál, proto jsme je přes deklarování ojedinělého koncertu pozvali také na náš festival Muzika pro Karolínku. Vzhledem k jejich roztroušení po republice se stále jedná o exkluzivní vystoupení a tak asi není na co čekat s nákupem lístků

14.8. Dou NaBoso 

(folk)

Dou NaBoso
Autor: Dou NaBoso

Anet, Dari, Háňa. Kontrabas, kytara, flétny, zpěvy. Pardubice, Žďár nad Sázavou, Janová u Vsetína. To je ve zkratce bosonohé dívčí trio, které se sešlo na podzim 2022. Ačkoliv o kapele jste mohli slýchat již od roku 2017, kdy začínala jako duo. Kapelnicí je Anet Vavřinková, která na pódiích hýří energií a vkládá ji autorsky i do svých písní. Flétnami je dle nálady oživí nebo zjemní Hanka Matějová a Dari Husáková doprovází vše kytarou, dodává kapele řád a překvapuje svým vysokým hlasem. Muzika je všechny velice baví, což je na koncertech patrné, víří dobrou náladou a energií. Pokud to počasí a podmínky dovolí, hrají opravdu bosé.

V loňském roce získaly 2. místo na oblastním kole Porty ve východních Čechách. Můžete je slýchat na různých akcích a festivalech. Letos se sešly ve studiu, což byla zcela nová zkušenost a natolik se jim to zalíbilo, že jejich snem je vydání vlastního CD. S písní Zéland se v letošním roce dostaly i do desítky vybraných v soutěži Talent Country Radia. Nejvíce si přejí, aby je hraní stále bavilo, lidé odcházeli s úsměvem a získávaly nejen nové posluchače, ale i přátele.

21.8. Acoustic Irish 

(irsko)

Acoustic Irish
Autor: Acoustic Irish

O svých kořenech, lidské radosti, pokoře, hrdosti i touze hraje a zpívá David Vysloužil se svou kapelou Acoustic Irish. Ve své tvorbě čerpá inspiraci s folkloru a koloritu jeho rodného Moravskoslezského kraje, především z Beskydských kopců, které jsou mu tak drahé. S nadsázkou by se dalo říci, že kapela hraje irskou keltskou muziku s nádechem beskydských hor a s prvky folku, Irish, Folkloru si ve svém "hudebním toulání" razí vlastní cestu. Možná i proto je každé jejich koncertní vystoupení tak trochu originál. - Někdy více folku, jindy více irish. Důkazem toho všeho, je jejich album s názvem Skorokruh, které v roce 2017 natočili v Českém rozhlase Ostrava a vydali v distribuci s hudebním vydavatelstvím INDIES.

28.8. Šnek a spol. 

(folk)

Šnek a spol.
Autor: Martina "Malví" Macků

Blanenská kapela Šnek a spol. (která oslavila před nedávnem 30 let své existence), se vám letos představí na Muzice pro Karolínku se zbrusu novým repertoirem - a také s mnohými zajímavými hosty, oživující sestavu. Klasické jádro kapely, které tvoří Aleš Bláha Šnek, Vít Kuběna a Zbyněk Petržela - tak oživí mladí muzikanti i ostřílení profíci.

Těšit se můžete na "šmrncovní" šansony, trochu swingu, jazzovo-akusticky svěží kousky, klasické písničky i rockem políbené pecky. To vše založené na autorsky zhudebněných básních klasiků - i na textech a muzice šnečích autorů. Troufneme si říci, že kapela vstupuje do nové éry svého života a letošní koncert Karolínce ji symbolicky odstartuje. A u toho byste neměli chybět !